Sausio 28 d. Vilniuje Gedimino prospekte vyko eisena „Už gyvūnus“,o jos metu šalia aktyvistų su plakatais stovėjo ir aštuoni kailinių žvėrelių ūkių atstovai.  

Ūkininkai atsakė į praeivių klausimus apie kailinių žvėrelių auginimą bei kvietė atvykti į savo fermas įsitikinti čia laikomų gyvūnų gerove. Prieš pajudant eisenai prie Vilniaus Katedros susibūrę jauni Liberalų sąjūdžio atstovai pasisakė už žmogaus teisę rinktis – dėvėti kailinius, ar ne, visgi eisenoje žygiavo.

Akcijos pradžioje gyvūnų teisių aktyvistai mėgino ignoruoti ūkininkus, tačiau išvydę juos prie LR Seimo rūmų apipylė įžeidinėjimais. Viena mergina net pasiūlė visiems 4 tūkst. kailių sektoriaus darbuotojų nusižudyti, kita tiesiog klykė fermos darbuotojai į veidą „žudikė“, o tuo tarpu fone, šalia paminklo laisvės gynėjams, vienas aktyvistas įjungė „dainą“ – keiksmažodžių tiradą su akompanimentu.

Pasak ūkininkų, nors atstovauti kitą nuomonę minios akivaizdoje itin sunku, tačiau gera jaustis išgirstu. „Džiaugiamės, kad atsirado žmonių, besidominčių tuo, kas iš tiesų vyksta fermose ir Lietuvos kaime, ne tik ieškančių progų parodyti priešiškumą, išlieti savo viduje sukauptą agresiją“, - sako Ramūnas Ūksas, UAB „Farmers.LT“ vadovas  . Kaip pasakoja Rytis Vasiliauskas, UAB „Minkuva“ valdybos narys, ypač smagiai nuteikė momentas, kuomet vienas iš  eisenos dalyvių, priėjęs prie ūkininkų, nustebęs ištarė: „Jūs visai normalūs žmonės“.   

Atvažiuokite į „Atvirų durų“ renginius fermose, įsitikinkite ir jūs.