Jungtinės Karalystės vyriausybė neplanuoja jokių tolesnių žingsnių dėl draudimo prekiauti natūraliu kailiu savo šalyje.

Sprendimas priimtas po beveik metus trukusių diskusijų, kuriose aktyviai dalyvavo Britų prekybos kailiu federacija, siūliusi detalesnę kailio gaminių ženklinimo tvarką ir nacionalinių prekybos standartų sugriežtinimą.

Reaguodama į Aplinkosaugos, maisto ir kaimo reikalų komiteto pateiktą ataskaitą apie prekybą kailiu, britų vyriausybė atmetė kvietimą konsultacijoms dėl prekybos kailiu draudimo ir patvirtino, kad jokių tolesnių veiksmų nesiims.

“Kol Juntinė Karalystė yra Europos Sąjungos narė, jokių prekybos kailiu apribojimų taikyti neįmanoma, nes jie neatitinka ES sutarčių bei silpnina bendrosios rinkos funkcionavimą”, - teigiama vyriausybės pranešime.

Atmestas ir siūlymas keisti kailio gaminių ženklinimo tvarką. Pasak vyriausybės atstovų, dabartinė ženklinimo sistema, nors ir painoka, visgi yra pakankamai informatyvi, vartotojai gali sužinoti apie įsigijamų gaminių sudėtį.

Savanoriškos naujos kailio ženklinimo iniciatyvos, įgyvendinamos pačių gamintojų, įvertintos kaip žingsnis didesnio skaidrumo link.