Jei dar nebuvote kailinių žvėrelių ūkyje, siūlome peržiūrėti trumpą reportažą iš atvirų durų dienos renginio, vykusio šį pavasarį AB „Vilkijos ūkis“ (Kauno raj.), seniausioje Lietuvos brangiakailių žvėrelių fermoje, veikiančioje nuo 1950 m.

Jei dar nebuvote kailinių žvėrelių ūkyje, siūlome peržiūrėti trumpą reportažą iš atvirų durų dienos renginio, vykusio šį pavasarį  AB „Vilkijos ūkis“ (Kauno raj.), seniausioje Lietuvos brangiakailių žvėrelių fermoje, veikiančioje nuo 1950 m.

Atvirų durų iniciatyvos nuolat vyksta ir kitų šalių kailinių žvėrelių ūkiuose  – Danijoje, Švedijoje, Suomijoje, Latvijoje.

Lankytojai galėjo pamatyti ir net paliesti audinių jauniklius, diskutuoti su žvėrelių augintojais, Valstybinės maisto ir veterinarijos atstovais arba kūrybinėse dirbtuvėse kartu su kauniečiais „Beautyfur Fashion“ dizaineriais pasigaminti šiuo metu madingus aksesuarus su kailio elementais.

Žiniasklaidos atstovams pristatytos naujos nuo gegužės 1 d. įsigaliojusios kailinių gyvūnų laikymo taisyklės ir bendra europinė WelFur programa, skirta objektyviam gyvūnų gerovės vertinimui.

Lietuviški kailininkystės ūkiai šiuo metu yra tarp moderiausių Europoje, nes į jų įrangą, statinius nuolat investuojama. Pavyzdžiui, AB „Vilkijos ūkis“ per pastaruosius metus investavo daugiau nei 11 mln. eurų ir tik mažiau nei 4 proc. iš jų sudaro Europos Sąjungos parama.

Lietuvoje išaugintų audinių kailiai nuolat patenka tarp geriausios kokybės produkcijos Saga Furs (Helsinkio) ir Kopenhagos aukcionuose, todėl žinomiausi pasaulio mados namai, pavyzdžiui „Burbery“ ar „Dior“ puošia savo kolekcijas ir lietuviškais kailiais.


Ekskursijos metu Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyriausiasis veterinarijos gydytojas – inspektorius Ramūnas Jokubauskas atkreipė dėmesį, kad vaikštant tarp ilgų žvėrelių narvų eilių nesigirdi triukšmo. „Tai – pats geriausias įrodymas, kad šiame ūkyje gyvūnų gerovė visiškai užtikrinta“,- tikino patyręs specialistas.  


Šiuo metu pagal užauginamų audinių skaičių (1,5 mln 2014 m.) Lietuva yra šeštoje vietoje Europoje po Danijos (2014 m. užauginta 17,8 mln žvėrelių), Lenkijos (7,8 mln), Nyderlandų (5,5 mln), Suomijos (1,9 mln) ir Graikijos 1,8 (mln).