Pamirškite damas, pasidabinusias rudais audinių kailiniais  nuo galvos iki kojų. Pastaraisiais metais daugiau nei 70 proc. Londono, Paryžiaus, Milano ir Niujorko rudens-žiemos kolekcijose išvysite kailio elementus, tačiau kiekvienoje iš jų vis kitokius.

Mados ekspertė ir buvusi manekenė Julie Maria Iversen (nuotraukoje), vadovaujanti „Kopenhagen Nexus“, vienam iš Kopenhagos kailių aukciono kūrybinių centrų, sako, kad šiuo metu mados kūrėjai pamėgo raudonai, geltonai ir žaliai dažytą kailį. Visgi daugiau dėmesio skiriant ekologijai, siūloma dažniau naudoti natūralių spalvų kailį.  Juolab, kad, pavyzdžiui, audinės kailis gali būti daugiau nei 50 skirtingų rūšių. Iš jų šiuo metu populiariausi šviesūs perlo ir safyro atspalviai, taip pat ir tradicinė tamsiai ruda.

Kasmet vis daugiau jaunų gabių dizainerių netradiciškai naudoja kailį savo kolekcijose: kuria aksesuarus su kailio detalėmis, natūraliu kailiu dekoruoja rankines ar avalynę, smulkutėmis kailio atraižėlėmis puošia vakarines sukneles ar net mezga iš kailio atraižų. Pavyzdžiui, viena jauna danų dizainerė Astrid Andersen sulaukė pasaulinės šlovės kuomet ėmė sėkmingai kurti drabužius su kailio elementais hip hopo stiliaus gerbėjams.  


Patyrę kūrėjai sako, kad plika akimi dirbtinį kailį nuo natūralaus gali atskirti per kelias sekundes, pastarasis išsiskiria erdviniu efektu. Nors šiuolaikinėje madoje kailis derinamas su įvairiausiomis medžiagomis, visgi seni mados vilkai tvirtina, kad labiausiai jis tinka prie natūralių audinių.


Mados kritikai ypatingai giria „Fendi“ mados namų kailio drabužius, o jų vyriausiasis dizaineris Karlas Largerfeldas šių metų liepą Paryžiuje surengė įspūdingą kailių aukštosios mados renginį, skirtą savo darbo „Fendi“ penkiasdešimtmečiui. 

Karlas Lagerfeldas diskutuodamas su gyvūnų teisių gynėjais pastebi, kad nuo 1990-ųjų ženkliai pagerėjo gyvūnų gerovės įstatymai ir jų laikymasis kailinių žvėrelių ūkiuose. Jis sako: „Kailininkystė yra didžiulė industrija. Pasaulyje ir taip pakanka bedrabių, kad būtų galima galvoti apie kailių verslo uždraudimą“

Kailį naudoja daugiau kaip 400 garsiausių mados kūrėjų, jų tarpe Dior, Marc Jacobs, Gucci, Armani, Fendi, Dolce&Gabbana, Versace, Donna Karan, Paul Smith, Burbery, Jean paul Gaultier, Galliano, Hermes, Kenzo, Louis Vuitton, Alexander McQueen ir daugelis kitų. Natūraliais kailiniais oriai puošiasi ne tik žymioji amerikiečių mados redaktorė Anna Wintour, bet ir Lady Gaga, Madona, Kate Moss ir Naomi Campbell, kadaise pati pozavusi radikalios gyvūnus ginančios organizacijos PETA plakatams.